پرویز پرستویی، هنرپیشه نامدار سینمای ایران، با انتشار ویدئویی از جمیله، رقصنده مشهور ایران پیش از انقلاب اسلامی، از نحوه برخورد جمهوری اسلامی با او و هنرمندان دیگری مانند بهرام بیضایی، بهروز وثوقی، پوری بنایی، فردین، ناصر ملک مطیعی و … انتقاد کرد.

 

پرستویی در اینستاگرام خود نوشت: «هنرمند با مخاطب معنی پیدا می کند و روزگاری این عزیزان، چه آنهایی که در ایران هستند و چه آنهایی که در غربت، تو دل مردم جا داشتند و به به و چه چه می شنیدند. کاش رفتاری می کردیم که مملکت خود را رها نکنند و در سرزمین مادریشان بمانند. کاش…کاش…کاش ما می توانستیم کاری کنیم که کارشان به آوارگی نکشد.»

 

این بازیگر سینمای ایران افزوده است: «بهرام بیضایی رفت. بهروز وثوقی رفت. فردین ماند و رفت. ناصرملک مطیعی ماند و تحقیر شد و توهین آمیز با او رفتار کردند. پوری بنایی ماند و ماند. امیر نادری رفت. پرویز صیاد رفت. مسعود اسدالهی رفت. ناصر تقوایی ماند و نگذاشتند کار کنند و خیلی های دیگر در عرصه موسیقی و شعر و…. که در این صفحه جا نمی گیرد.»

 

پرستویی در عین حال نوشته که «در عوض اختلاسگران هستند و خواهند بود.»

 

پرویز پرستویی از جمله هنرمندان سینمای ایران است که مورد احترام نهادها و شخصیت های مهم جمهوری اسلامی از جمله قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس قرار دارد.

 

با وقوع انقلاب اسلامی و در کنار میلیون ها ایرانی که از کشورشان آواره و فراری شدند، صدها و شاید هزاران هنرمند نیز ناچار به ترک ایران شده یا در داخل کشور خانه نشین شدند.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر