دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷

بخش:
خبر - سیاسی - شبکه‌های اجتماعی


کنت تیمرمن، فعال سیاسی جمهوریخواه آمریکایی و رئیس بنیاد دموکراسی برای ایران، می گوید که جان بولتون، مشاور جدید امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، پشتیبان ایدئولوژیک دیدگاه های مارکسیستی – اسلامگرای سازمان مجاهدین خلق نیست.

 

تیمرمن که از اعضای تیم سیاست خارجی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی بود، در توییتر تاکید کرده که بولتون درباره ایران «واقعگرا» است و «می داند که مشکل رژیم {جمهوری اسلامی} است.»

 

این فعال سیاسی شناخته شده آمریکایی با اشاره به سخنرانی های جان بولتون در مراسم مختلف سازمان مجاهدین خلق ایران، افزوده که این مسئله به معنی حمایت ایدئولوژیک او از نظریات مارکسیستی – اسلامگرای مجاهدین خلق نیست.

 

بسیاری از طرفداران و لابی جمهوری اسلامی در آمریکا، پس از اعلام خبر انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور جدید امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، به سخنرانی های او در مراسم مختلف مجاهدین خلق اشاره کرده و از او انتقاد کرده اند.

 

این در حالیست که بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی، با اشاره به سخنان بولتون در حمایت از دیگر اپوزسیون جمهوری اسلامی، چنین شائبه ای را رد می کنند.

 

 

کنت تیمرمن هم تاکید کرده که لابی جمهوری اسلامی با آگاهی از این مسئله، نگران انتصاب بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا است که در تصمیم سازی برای رئیس جمهور نقشی بسیار مهم دارد.

 

جان بولتون از طرفداران سرسخت تغییر رژیم جمهوری اسلامی است.


نظرات بسته است.