دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

بخش:
خبر - سیاسی


احمد توکلی، راهیافته سابق مجلس شورای اسلامی، از درخواست فرزندان سیدعلی خامنه ای، برای بازرسی از تشکیلات «دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای» توسط حسین فدایی، بازرس ویژه دفتر رهبر جمهوری اسلامی خبر داده است.

 

حسین فدایی مدتی پیش جانشین علی اکبر ناطق نوری در این سمت شد. او پیش از آنکه به این سمت منصوب شود، راهیافته تهران به مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی بود. پیش از آن، فدایی از فرماندهان سپاه پاسداران بود. او از بنیانگذاران گروهی به نام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی است که می توان آن را حزب غیر رسمی سپاه در فضای سیاسی ایران دانست. تقریبا تمام اعضای جمعیت ایثارگران، سابقه عضویت در بالاترین مناصب سپاه را داشته اند.

 

دربارره نقش مجتبی خامنه ای، فرزند بانفوذ رهبر جمهوری اسلامی، در راه اندازی و سپس حمایت از جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، نقل قول های زیادی در فضای سیاسی ایران وجود دارد.

 

حسین فدایی یکی از وفادارترین مقام های جمهوری اسلامی به خامنه ای شناخته می شود. او پیشتر در دی ماه ۱۳۹۴ «رنجنامه ای» خطاب به اکبر هاشمی رفسنجانی منتشر کرد و در آن حتی برخورداری از «زاویه دیدگاه» با رهبر جمهوری اسلامی را رد کرده بود.

 

انتظار «بازرسی» به معنی واقعی کلمه از دفتر رهبر جمهوری اسلامی آنهم بخشی که مستقیما زیر نظر فرزندان علی خامنه ای اداره می شود، از حسین فدایی، بیشتر به یک شوخی تلخ می ماند که البته در دایره المعارف ادبیات و مفاهیم جمهوری اسلامی و برای وفاداران نظام و با هدف خالی نبودن عریضه به ویژه پس از خیزش ملی مردم ایران در اعتراض به فساد همه جانبه حکومت مطرح می شود. شبیه اینکه انتظار بازرسی از دفتر محمود احمدی نژاد توسط اسفندیار رحیم مشایی وجود داشته باشد.

 

وگرنه چاقو که دسته خودش را نمی برد.


نظرات بسته است.