مریم شریعتمداری، یکی از مخالفان حجاب اجباری که به دختران خیابان انقلاب مشهور شده اند، با انتشار عکس و متنی در توییتر خود، از پرداخت مبالغی پول نقد به او توسط زهرا رهنورد خبر داد.

 

مریم شریعتمداری شامگاه شنبه ۲۶ اسفند، عکسی از یک پاکت که روی آن نوشته شده بود «خانم مریم شریعتمداری» و تعدادی ایران چک ۵۰ هزار تومانی را در توییتر خود منتشر کرد.

 

این دختر خیابان انقلاب در توضیح عکس نوشت: «امروز بعد از دادگاه این هدیه رو به عنوان یکی از دختران خیابان انقلاب گرفتم. حدس بزنید از طرف کیه. از طرف اشخاصیه که می خواستند ایرانیان رو به کرامت انسانی برسونن.»

 

مریم شریعتمداری بلافاصله در توییت دیگری تصریح کرد که این «هدیه» از طرف زهرا رهنورد و به واسطه ژیلا بنی یعقوب، روزنامه نگار اصلاح طلب به او اهدا شده است.

 

انتشار این خبر خشم بسیاری از کاربران توییتر را به دنبال داشت.

 

امیرحسین اعتمادی، یکی از آنها بود که با تحسین «شجاعت» مریم شریعتمداری در افشای «نمک گیر کردن» زندانیان سیاسی و فعالان مدنی توسط جناح اصلاح طلب، خواستار حمایت از او شد.

 

به گفته اعتمادی، ارزش این افشاگری شریعتمداری حتی از مخالفت علنی او با حجاب اجباری هم بیشتر بود.

 

در حالیکه بحث داغی درباره این مسئله بین کاربران توییتر شکل گرفته بود، ژیلا بنی یعقوب هم تایید کرد که «دوستانی» با او تماس گرفتند و گفتند که «هدیه ای از طرف خانم رهنورد برای ایشان دارند».

 

بنی یعقوب نوشته که از محتوای هدیه اطلاعی نداشته و تنها دیدار آن «دوستان» با شریعتمداری را هماهنگ کرده است.

 

اما زهرا موسوی، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در توییتر نوشت که اگرچه «کسی یا کسانی» از طرف مادرش، هدیه ای به یکی از دختران انقلاب داده اند اما ارتباط والدین او با بیرون قطع است و «قطعا» چنین هدیه ای از طرف موسوی و رهنورد اهدا نشده است.

 

با وجود این، شهرزاد همتی، یکی دیگر از روزنامه نگاران اصلاح طلب نوشت که «دو تن از فعالین سیاسی قابل اعتماد» بسته ای به او رساندند و «تاکید داشتند هدیه به نیت محصورین داده شود».

 

به دنبال این مسئله، ژیلا بنی یعقوب از گفتگوی خود با مصطفی تاجزاده خبر داد و از قول تاجزاده نوشت که نام بردن از افرادی که این پول را از طرف رهنورد و موسوی به شریعتمداری داده اند «به مصلحت نیست» و «هر کس هم در این زمینه اعتراض دارد، مسئولیت آن را من (تاجزاده) می پذیرم.»

 

با وجود این توضیحات، کاربران توییتر با هشتگ هایی مانند #رسوایی_پاکت یا #تاجزاده_گیت، خواستار روشن شدن حقیقت و پاسخگویی اصلاح طلبان درباره شائبه نمک گیر کردن فعالان سیاسی و مدنی و زندانیان سیاسی هستند.

 

بسیاری از کاربران از این ماجرا به عنوان سندی برای خرید روزنامه نگاران و فعالان مدنی و سیاسی توسط اصلاح طلبان نام برده اند.


نظرات بسته است.