بدنبال سرکوب خشونت آمیز تجمع و تظاهرات کشاورزان معترض ورزنه، اژیه و زیار و فراخوان عمومی برای تجمع اعتراضی روز یکشنبه صبح ۲۰ اسفند ماه، مردم اصفهان در محل پل خواجوی این شهر تجمع کرده و همراه با کشاورزان معترض اصفهانی اقدام به راهپیمایی به سمت سبزه میدان در خیابان عبدالرزاق نمودند.

 

مردم و کشاورزان معترض در حالی که شعارهای تازه‌ای چون «اگر مسئول ندارید، برید قبرس بیارید» (کنایه ای به واردات الاغ از قبرس)، «کشاورز می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کشاورز روی هواست امروز» و «روحانی دروغگو  زاینده رود ما کو» سر می  دادند، در خیابان‌های شهر اصفهان به راهپیمایی پرداختند.

 

 

مردم اصفهان با انجام این راهپیمایی اعتراضی حمایت خود را از کشاورزان معترض استان و اعتراض علنی خود به سیاست‌های ضد انسانی چون بستن آب زاینده‌رود بر روی کشاورزان اصفهان که باعث بیکاری گسترده و از دست رفتن محصولات ایشان شده را اعلام کردند.

 

 

اعتراضات کشاورزان ورزنه، اژیه و زیار اصفهان از اواخر بهمن ماه سال جاری به اوج خود رسید. وقتی مسئولان محلی سازمان آب منطقه‌ای اصفهان از هر نوع پاسخگویی نسبت به قطع حق آبه ایشان از زاینده رود ندادند. این کشاورزان که شاهد از بین رفتن محصولات کشاورزی و دامن زدن به فقر در این منطقه بوده‌اند؛ دست به تجمعات اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به این موضوع شده‌اند. آنها اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواسته به حق خود دست از اعتراض برنخواهند داشت.

 

روز جمعه ۱۸ اسفندماه جاری به دنبال اعتراضات کشاورزان معترض ورزنه، نیروهای ضدشورش به آنها حمله کرده و شماری از کشاورزان را با ضرب باتوم و شلیک مستقیم تفنگهای ساچمه‌ای مجروح و دستگیر کردند. در جریان این تجمع و سرکوب صورت گرفته، سقوط دو تیر برق موقتا جریان انتقال آب به استان یزد را قطع کرد.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر