در پی انتشار خبر درگذشت علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، که به هکرها نسبت داده شد، شامگاه ۲۱ بهمن، هشتگ #خامنه‌ای_سقط_شد هزاران بار توسط کاربران ایرانی منتشر شد.

 

خبر مرگ رهبر جمهوری اسلامی که پس از هک سایت روزنامه‌های قانون، آرمان امروز و ستاره صبح منتشر شد در سایر وبسایت‌های خبری ایرانی از جمله فرارو متعلق به محمدحسین خوشوقت، برادر همسر مصطفی خامنه‌ای نیز منتشر شد. اتفاقی که مدیران روزنامه‌ قانون در توییتر به هک شدن سایت نسبت داده و اعلام کردند سایت از دسترس خارج شده است.

 

اکانت توییتر روزنامه قانون در توضیح این اتفاق با انتشار دو توییت توضیح داد: «به اطلاع مى رساند سایت روزنامه قانون ساعتى پیش هک شده و هکرها شروع به گذاشتن اخبارى جعلى به روی سایت کردند. سایت هم اکنون از دسترس خارج شده.»

 

این روزنامه در توییت دوم نوشت: «اتفاق مشابه برای سایت روزنامه هاى آرمان و ستاره صبح. بنا بر شنیده‌ها، سایت روزنامه‌هاى آرمان و ستاره صبح نیز گویا هک شده و خبری کذب که در سایت قانون منتشر شده بود، به همان شکل در سایت این روزنامه‌ها نیز منتشر شده است‌.»

 

 

در پی انتشار خبر درگذشت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در بیش از ۲۰ سایت خبری داخلی، کاربران توییتر واکنش گسترده ای از خود نشان دادند.

 

«مکتوب» یکی ازکاربران توییتر نوشت: «عرزشی ها و راسوها از هشتک #خامنه‌ای_سقط_شد بیشتر ناراحت میشن تا خبر مرگ خامنه ای»

 

کاربر دیگری با نام «هوریس» ضمن مخاطب قراردادن هکرها می‌نویسد: «اها آقای هکر شما برای دقایقی باعث شدی شادی واقعی رو حس کنم. شیر مادرت حلالت #خامنه‌ای_سقط_شد.»

 

واکنش کاربران ایرانی توییتر که هم‌چنان برای ناشناس ماندن از اسامی مستعار بهره می‌برند به قدری گسترده بود که «مهرزاد العلماء» نوشت: «بیا و با مردنت ما جوانان دیکتاتور ندیده رو شاد کن #خامنه‌ای_سقط_شد.»

 

 

فرزاد از ناکجاآباد هم زیر هشتگ “خامنه‌ای سقط شد” توییت کرد: «برید ساز و دهل بردارید، عجب داستانی، خدا مرگت نده کسی که اینارو هک کرده»

 

«بهرام گور» با اشاره به میزان منفور بودن خامنه ای در بین عامه مردم نوشت: «چقدر یه نفر میتونه منفور باشه که روز مرگش حتی در حد شایعه، مردم شاد بشن. #خامنه‌ای_سقط_شد #براندازم»

 

«هانی» با اشاره به شعارهای تظاهرات نوشت: «بیایید تو تظاهرات فردا شعار بدیم: “سید علی ببخشید/ دیگه باید سقطت شید. #خامنه‌ای_سقط_شد.»

 

 

کاربر دیگری به اسم «ساراز» با اشاره به شادمانی مردم از انتشار این شایعه نوشت: «تو روز ۲۲ بهمن مردم برای اولین بار بعد از ۳۹ سال شاد بودند. خبر کوتاه بود و شایعه ولی خیلی حال داد.»

 

بهزاد مهرانی ضمن کنایه به توییت مسعود بهنود درباره خبر مرگ مشکوک دکتر کاووس سیدامامی در زندان اوین نوشت: «لااقل این #خامنه‌ای_سقط_شد را طوری مدیریت کنید که مسعود بهنود ناراحت نشود. ایشان بیش از خانواده سیدعلی نگران آبروی نظام اسلامی و مسئولان آن است.»

 

«سیزده» به تغییرات نیروهای اصولگرا در پی مرگ رهبر جمهوری اسلامی اشاره کرده و کنایه زد: «از فردای مرگ خامنه‌ای در توییتر فارسی همه مجتبی‌ها و آسیدها با ریش و چفیه و عبا و عمامه و همه زهراها و زینب‌ها با چادر و سربند “لبیک یا خامنه‌ای”؛ تبدیل می‌شن به ساسان و ملیکا با شلوارک و دکلته و پرچم رنگین‌کمانی.»

 

«عرشیا» اما از عدم علاقه خود به شنیدن خبر «مرگ خامنه‌ای و انتظار برگزاری دادگاه برای محاکمه» نوشت:‏« اصلا دوست ندارم بمیره .دوست دارم خودمون گیرش بیاریم. حداقل برای دادگاه بین المللی و برای ثبت در سینه تاریخ.»

 

«هوریس» به برگزاری جشنهای خیابانی اشاره کرد و نوشت: «به من که ثابت شد با مرگ خامنه ای کشور شاهد برگزاری جشن های خیابونی در سطح وسیعی خواهد بود در حالیکه #عرازشه سوگواری میکنند ما میخندیم».

 

همین کاربر در توییت دیگری با کنایه به سرنگونی یک فروند اف ۱۶ اسرائیلی و شادمانی نیروهای ولایتمدار نوشت: «میدونی صبح هشتگ #اسرائیل_سقطت بزنی شب هشتگ #خامنه‌ای_سقط_شد بخونی یعنی چی؟»


نظرات بسته است.