چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

بخش:
جهان - خبر


چهارشنبه، ۱۸ بهمن (۷ فوریه)، خبرگزاری دولتی سوریه – سانا – گزارش کرد که هواپیماهای جنگنده اسرائیل نقاطی را در اطراف دمشق هدف حمله موشکی قرار داده‌اند. این خبرگزاری در مورد ماهیت محل مورد حمله و خسارات و تلفات احتمالی ناشی از این حمله اطلاعاتی نداده است.
در این گزارش آمده است که واحدهای پدافند هوایی با “سه حمله” نیروی هوایی اسرائیل به مقابله پرداخت، تعدادی از موشک ها را قبل از اصابت به هدف منهدم و یک هواپیمای مهاجم را سرنگون کرد. در حال حاضر، آسمان سوریه محل عملیات هواپیماهای کشورهای مختلف عضو ائتلاف به رهبری آمریکا و روسیه است و به گفته منابع نظامی، روسیه عملا کنترل حریم هوایی سوریه در در اختیار دارد. مشخص نیست که آیا هواپیماهای اسرائیلی برای انجام عملیات وارد آسمان سوریه شدند یا از خارج از مرز هوایی این کشور، به خصوص لبنان به این حملات دست زدند.
خبرگزاری دولتی سوریه در مورد محل سقوط هواپیمای اسرائیلی و سرنوشت خلبان آن جزئیاتی منتشر نکرده است. اما خبرگزاری صدا و سیما وابسته به رادیو و تلویزیون ایران به نقل از شبکه‌های تلویزیونی محلی هدف این حملات را مرکز پژوهش‌های علمی جمرایا در ریف دمشق توصیف کرده و گفته است که صدای انفجارهایی در پایتخت سوریه به گوش رسیده است. بر اساس این گزارش، پدافند هوایی ارتش سوریه تعدادی از موشک‌های پرتاب شده را پیش از اصابت به هدف‌های آنها در غرب و شمال دمشق منهدم کرد.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر