چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - حقوق بشر - خبر - سیاسی


در پی اعتصاب غذای سهیل عربی در حمایت از آرش صادقی، این زندانی سیاسی با انتشار یک فایل صوتی از انتقال خود به زندانی واقع در جاده قدیم قم خبر داد. این زندانی سیاسی که در روزهای گذشته یادداشتی را در حمایت از آرش صادقی منتشر کرده بود، از ضرب و شتم خود توسط بیش از پانزده سرباز زندان به هنگام این نقل و انتقال و شکستن لوازم شخصی و پاره کردن کتابهایش خبر داده است.

در پی انتقال غیرقانونی همراه با ضرب و شتم گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنادائمی هنگام انتقال به زندان قرچک ورامین و اعتصاب غذای آرش صادقی؛ «سهیل عربی»زندانی سیاسی-عقیدتی محبوس در زندان اوین، در چهارمین روز اعتصاب غذای خود و آرش،   با ارسال یک فایل صوتی از درون زندان اوین*ضمن اعلام حمایت از اقدام آرش صادقی، از همه فعالان سیاسی و عقیدتی درخواست کرد تا به هر نحو ممکن از اعتصاب غذای آرش صادقی حمایت نموده و صدای اعتراض او را به گوش مقامات سیاسی و نهادهای حقوق بشری برسانند.متن کامل فایل صوتی نامه سهیل عربی که برای وب سایت دماوند ارسال شده است را اینجا بخوانید.

ساخت زندان فشافویه از سال ۱۳۸۹ در سازمان زندانها کلید خورده و تا سال ۹۴ بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است. جایی که  قرار است ۱۰ هزار محکوم و زندانی در آن نگهداری شوند.

وقتی در جاده قدیم قم- تهران به دوربرگردان پلیس راه حسن آباد برسید تابلویی شما را به سمت مسیر چرمشهر راهنمایی می‌کند، جایی که پس از ۲۵ کیلومتر رانندگی تازه برج و باروهای زندانی نوساز و جدید را از دور قابل مشاهده است.

 

زندان فشافویه زندانی است که بنا به اظهار مقامات قوه قضاییه ایران، در راستای تفکیک مجرمین خطرناک از مجرمین مواد مخدر ساخته شده و در حال حاضر بیش از هزار نفر از محکومین مواد مخدر را که حکم آنها زیر ۵ سال است را در خود جای داده است. این زندان برای زندانیان سیاسی مرد و زندان قرچک برای زندانیان سیاسی زن در حکم تبعیدگاه جدید محسوب شده و در سکوت خبری میان فعالان سیاسی ایران، زندانیان سیاسی به این زندان دور افتاده تبعید می شوند.


نظرات بسته است.