بارش برف و وزش بادهای شدید در شماری از استان‌های ایران دولت و مردم را بشدت غافلگیر کرد.بارش ناگهانی برف و بوران باعث تعطیلی مدارس،مسدود شدن راه‌ها، تاخیر در آغاز به کار ادارات و تاخیر در پروازها شد. پرواز معاون اول دولت نیز به دلیل بوران و برف در تهران به زمین ننشست و به شیراز بازگشت. ستاد بحران نیز با تشکیل جلسه اضطراری به بررسی وضعیت پرداخت.
سازمان هواشناسی کشوری از بارش و باد در استان‌های شمال‌غرب و غرب، بخش‌هایی از اصفهان، تهران، قم، ارتفاعات خوزستان و نیز استان‌های شمالی خبر داده‌است. مدیر کل این سازمان به رسانه‌ها گفته است:«بارش برف و بادهای تند در تهران،گیلان،مازندران،قم،اصفهان و نقاط دیگری از کشور در روز یک‌شنبه ادامه خواهد داشت.»


همین موضوع سبب شده تا شماری از مدارس مقاطع مختلف در استان‌های ایران روز یک‌شنبه،هشتم بهمن ماه، تعطیل اعلام شوند. مدارس تهران نیز در تمامی مقاطع،شیفت صبح امروز یک‌شنبه تعطیل هستند.ادارات نیز در پایتخت روز کاری خود را با دو ساعت تاخیر آغاز کردند.همچنین مدارس در شماری از شهرها و روستاهای استان‌های قزوین،البرز،اردبیل، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، لرستان،همدان و استان‌های شمالی نیز تعطیل اعلام شده‌اند.


کلیه پروازهای فرودگاه امام، پایانه هوایی اصلی پایتخت، نیز تا ساعت ۱۰ صبح امروز با تاخیر انجام شد. فرودگاه امام در اطلاعیه‌ای از شهروندان خواسته‌است برای آگاه‌شدن از پرواز یا زمان تازه پرواز خود، پس از ساعت ۱۰ با شرکت‌های هواپیمایی تماس بگیرند.
کلیه پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه مهرآباد نیز فعلا لغو شده‌است.اتوبان و جاده قدیم تهرام-قم نیز از بامداد یک‌شنبه مسدود شده و مدیریت بحران استان قم می‌گوید مسدودیت «تا اطلاع ثانوی» ادامه خواهد داشت. شب گذشته نیز شماری دیگر از راه‌ها و آزادراه‌ها،از جمله آزادراه زنجان-قزوین، قزوین-رشت، جاده هراز، جاده قدیم قزوین-رشت نیز مسدود اعلام شده بودند. خبرگزاری تسنیم گزارش کرده‌است: بیش از پنج هزار مسافر در راه‌مانده در استان قزوین،اسکان موقت داده شده‌اند.سازمان هواشناسی در عین حال هشدار داده‌است که دما در برخی مناطق از جمله در شمال‌غرب کشور ممکن است به منفی ۲۰ درجه کاهش پیدا کند.

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر