عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران روز گذشته  مدعی شد که تعداد زندانیان اعتراضات اخیر در تهران به کمتر از ۲۰ تن رسیده است.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران که در همایش تخصصی دادسراهای استان تهران سخن می‌گفت،درباره رسیدگی به پرونده متهمان اعتراضات سراسری در پایتخت اعلام کرد:«تاکنون ۵۴ فقره کیفرخواست صادر شده و تعداد بازداشتی‌ها به کمتر از بیست نفر رسیده که طی هفته جاری در مورد آن‌ها اتخاذ تصمیم خواهد شد.» وی در سخنان خود توضیحی درباره چگونگی وقوع مرگ بازداشت شدگان در بازداشتگاههای سراسر کشور نداد.

هفتمین همایش تخصصی دادسراهای استان تهران با موضوع «مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و تأمین امنیت عمومی»، ۳۰ دیماه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و معاونان وی، مقیمی استاندار تهران، سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ و فرماندهان انتظامی شرق و غرب استان و دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضایی بخش استان تهران، برگزار شد.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران با اشاره سالگرد فروریختن پلاسکو در خصوص اقدامات دادسرا پیرامون پرونده پلاسکو اظهار داشت:«این دادستانی به وظایف خود در این راستا عمل نموده و هیئت کارشناسی سیزده دستگاه را در حادثه مقصر اعلام کرده است.» جعفری دولت ابادی البته به فرجام این قصور و پیگیری این پرونده اشاره‌ای نکرده است.
دادستان تهران در تعریف امنیت عمومی به‌عنوان کلیدواژه این همایش، به تعریف ارائه‌شده از این اصطلاح پرداخت و آن را «وضعیتی از تفوق نظم، قانون و رعایت عدالت در یک جامعه اعلام کرد که شهروندان در سایه آن از تهدید و خطر در امان قرار می‌گیرند». وی هم‌چنین امنیت عمومی را فقدان هرگونه عوامل و خطراتی دانست که نظم مادی موجود در جامعه را مختل کند و اظهار داشت:«امنیت عمومی مصونیت آحاد جامعه در برابر عوامل تهدید کننده جان، مال، ناموس و آبروی مردم است.»
جعفری دولت آبادی اما اشاره‌ای به مختل شدن امنیت اقتصادی بخشی از مردم سپرده گدار در موسسات مالی و اعتباری ورشکست شده و اقدامات دستگاه قضایی در این خصوص ارائه نکرد.


نظرات بسته است.