کمیته پیگیری بازداشت‌ شدگان دی‌ماه ۹۶ اعلام کرده “پیکر«سارو قهرمانی» شهروند بازداشت شده سنندجی پس از ۱۱ روز تحویل خانواده شده و بلافاصله با تهدید مقامات امنیتی و تنها با حضور پدر و مادر به خاک سپرده شده است.”

این چهارمین شهروند کشته شده در بازداشتگاههای ایران است. پیکر سارو قهرمانی شهروند بازداشت شده سنندجی بعد از گذشت ۱۱ روز از بازداشت، صبح دیروز با تماس نیروهای امنیتی و احضار ایشان به اداره اطلاعات این شهر به پدر و مادر وی تحویل شد.اما بلافاصله با همراهی نیروهای امنیتی، پدر و مادر این شهید با “آمبولانس حامل پیکر سارو قهرمانی” به بهشت محمدیه سنندج اعزام شده و در آنجا،”بدون اطلاع و حضور دیگر اعضای خانواده”، پیکر سارو را به خاک سپرده اند.

سارو قهرمانی فرزند محمد،هنگام بازداشت ۲۴ ساله بوده است.وی پیشتر یک بار در سن ۱۸ سالگی با اتهامات سیاسی و امنیتی بازداشت شده و مدت محکومیت یک سال و نیمه خود را در زندان،سپری کرده بود. سارو قهرمانی در تهران به عنوان پیک موتوری در رستوران متعلق به بهاره رهنما بازیگر سینما و تلویزیون مشغول به فعالیت بوده است. وی یازده روز ناپدید شد و حالا ماموران اطلاعات سنندج، جنازه را با حضور پدر و مادر فورا به خاک سپرده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر