جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - سیاسی


عبدالصمد خرم‌آبادی از مقام های ارشد فیلترینگ گفته است:«علیرغم تبلیغات پرحجم جهت استفاده از فیلترشکن برای دسترسی به تلگرام، فعالیت تلگرام در فضای مجازی کشور بیش از ۹۰ درصد کاهش داشته است.»خرم‌آبادی در ادامه افزود:«خوشبختانه تاکنون چند میلیون از کاربران تلگرام به پیام رسان های داخلی پیوسته اند. پیام رسان‌های اجتماعی بومی مشابه تلگرام مثل سروش، بله، آی گپ و گپ رشد کمی و کیفی فوق العاده ای داشته اند.» در زمان اعتراضات سراسری، مقامات ایران تایید کردند “با تصمیم شورای امنیت کشوربه دلیل شرایط موجود تلگرام و اینستاگرام «به صورت موقت» مسدود شده اند.” در حال حاضر دسترسی به اینستاگرام امکان پذیر شده،اما تلگرام همچنان فیلتر است.

صدیقی: فتنه را آرزو کنید زیرا که فتنه چهره‌های منافق را هویدا و نابود می‌کند

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران امروز نماز جمعه تهران اعتراضات سراسری مردم در نزدیک به یکصد شهر ایران را به دشمنان نسبت داده و گفت:«نظام اسلامی دشمنان خائن قسم‌خورده‌ای دارد که چشم دیدن دین خدا را نداشته و استقلال هیچ کشوری را برنمی‌تابند.» صدیقی با ارزیابی خود در رابطه با آشوب‌های اخیر در کشور افزود:« فتنه را آرزو کنید زیرا که فتنه چهره‌های منافق را هویدا و نابود می‌کند،این آشوب‌ها دوست و دشمن را نشان می‌دهد و در این فراز و نشیب‌ها گوهر افراد جامعه نمود پیدا می‌کند. بهترین طرحی را در این رابطه رهبر معظم انقلاب داشتند که فرمودند این اغتشاش عوامل بیرونی دارد و طراحی شده است. ما‌ه‌ها شیطان بزرگ و ایادی آن برنامه ریزی کردند و افرادی در مراکز توطئه تحت مطالعه قرار گرفتند و از این فرصت سوء استفاده کردند.»

صدیقی امام جمعه موقت تهران افزود:«آشوب‌های اینچنینی طرح آمریکا و صهیونیسم و با پول عربستان و پادوهای آنان است که در راس آن منافقین بدبخت و آواره بودند که از خود بریده و به بیگانگان پناهنده شدند و پادویی آنها را برعهده گرفتند.البته برای ما متقن نبود که پس از فتنه ۸۸ چنین اتفاقی بیفتد اما آنهایی که فکر می‌کنند انقلاب تمام شده و سعی دارند گفتمان انقلابی را به حاشیه ببرند و همچنان مسائل جزئی‌ بی‌ارزش را بزرگ می‌کنند بدانند دشمنان ما منتظر غفلت هستند و به محض اینکه احساس کنند مردم مشکل دارند از همان نقطه وارد می‌شوند و سعی در نابودی دارند. لذا باید در این رابطه مردم همواره بسیج شده و هوشمندانه زندگی کنند.»

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر