جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

بخش:
حقوق بشر - خبر - سیاسی


فاطمه هاشمی در گفتگو با اعتمادآنلاین جزئیاتی تازه از پرونده فوت آیت‌الله‌ هاشمی را اعلام کرده است. وی در بخشی از گفتگوی خود از وجود رادیو اکتیو در بدن هاشمی و سایر اعضای خانواده می گوید:« فقط از من و مادرم آزمایش گرفتند و ما را اسکن کردند. از ما سوال کردند که چه کسی بیشتر با حاج آقا ارتباط داشته است که گفتیم اول مادرم بعد پرسیدند که چه کسی رفت و آمد بیشتری داشته که گفتم من! البته من اسم یکی دو نفر دیگر از بچه‌ها را دادم ولی آن‌ها را برای آزمایش نبردند.»

هاشمی با اشاره به آلودگی رادیو اکتیو در حوله استخر که وی را با آن به بیمارستان منتقل کرده‌اند، افزود:«این چیزی است که برای ما بود و جوابی هم به این سوال ندادند، حتی آن روزی که همه خانواده را جمع کردند و گفتند که علاوه بر ادرار، حوله بابا هم آلوده بوده است. این حوله‌ای است که به تنشان بوده و با آن ایشان را به بیمارستان آورده بودند. این موضوع را در آخرین جلسه‌ای که ما را جمع کردند، گزارش دادند. ما را بردند در یک مرکز و با دستگاه اسکنی که بود برای رادیواکتیو اسکن کردند. البته شورای امنیت هم اول به خود ما این موضوع را نگفت.»

وی درباره آلودگی رادیو اکتیو خود و همسر هاشمی می گوید:«من از یک مسئول دولتی این ماجرا را فهمیدم که من و مادرم هم آلوده هستیم. ولی گفتند که چون مقدار آن کم است چیز مهمی نیست و کاری هم نمی‌شود کرد. چندین بار هم گفتیم که جواب را می‌خواهیم.یک جوابی بعد از مدت‌ها دادند که وقتی به چند پزشک نشان دادم گفتند این اعداد و رقم‌هایی که در این جواب گذاشته‌اند خیلی جور در نمی‌آید.»


نظرات بسته است.

مطالب دیگر