محمد مهدوی‌فر،زندانی سیاسی تازه آزاد شده، تخریب‌چی و غواص جنگ با انتشار فراخوانی مردم را دعوت به حضور در خیابانها با شعار رفراندوم نمود. با با اشاره به عمر چهل ساله جمهوری اسلامی رفراندوم را حق قانونی مردم معرفی کرده و می‌افزاید:«چهل سال پیش جمهوری اسلامی، هندوانه‌ی ناگشوده‌ای بود که پدران و پدربزرگانِ ما به خاطر وعده‌هایی که به آن‌ها داده شده بود، برای رسیدن به آزادی و رفاهِ بیشتر به آن رأی دادند و اکنون بعد از گذشت چهل سال باید معلوم شود چند درصدِ مردم خواهانِ بقای جمهوری اسلامی و چند درصدِ مردم خواهان پایان جمهوری اسلامی هستند.» متن کامل این فراخوان را در ادامه بخوانید:

ملت شریف ایران

درودِ خداوند بر شما و بر اراده‌ی استوارِ شما برای رسیدن به آزادی

روسیاهی برای ملتی نیست که برای گرفتن حقِ خویش به پا خاسته است. روسیاهی برای کسی است که ملت را دشمن و عامل بیگانه می‌نامد. ما سخنِ زور نمی‌گوییم و زیر بار سخن زور هم نمی‌رویم. ما حق خودمان را طلب می‌کنیم. بدیهی‌ترین حق هر ملتی، حق تعیین سرنوشت است.

چهل سال پیش جمهوری اسلامی، هندوانه‌ی ناگشوده‌ای بود که پدران و پدربزرگانِ ما به خاطر وعده‌هایی که به آن‌ها داده شده بود، برای رسیدن به آزادی و رفاهِ بیشتر به آن رأی دادند و اکنون بعد از گذشت چهل سال باید معلوم شود چند درصدِ مردم خواهانِ بقای جمهوری اسلامی و چند درصدِ مردم خواهان پایان جمهوری اسلامی هستند.

به عبارتی روشن‌تر ما خواهان همه‌پرسی یا رفراندوم برای تعیین نوعِ حکومت هستیم. در هفته‌ای که گذشت بسیاری از هموطنانِ مظلوم ما به خاطر اعلام همین خواسته‌ی بر حق و بدیهی، باتوم خوردند، گلوله خوردند، دستگیر شدند و تحت تعقیب قرار گرفتند.

حاکمیت به مردم می‌گوید برای اعتراض کردن به ما، بیایید از خودِ ما مجوز بگیرید و چه کسی است که نداند، این حاکمان برای هیچ اعتراضی در چهل سال گذشته به هیچ‌کس مجوز نداده‌اند، در حالی که در تنها اصلِ قانون اساسی که اجتماعات را به رسمیت شناخته است یعنی اصل بیست و هفتم، ابداً ذکری از مجوز نشده است. قانون اساسی صراحتاً می‌گوید: “تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها بدون حمل سلاح، به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است.”

با این حال من طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور از ایشان تقاضا کرده‌ام، وزیر کشورِ ایشان برای اولین بار در تاریخ انقلاب برای تجمعات اعتراضی و مسالمت‌آمیز و سراسریِ ما برای روز سه‌شنبه نوزدهم دی‌ماه ساعت پنج بعدازظهر مجوز صادر کند.

اگر ایشان موافقتِ وزارت کشور را برای ما اخذ کند تمامی میادینِ اصلی و مهم در همه‌ی شهرها، محل استقرار و اعتراضِ ماست و اگر به هر دلیلی مجوز صادر نکنند اعتراض در همان روز و در همان ساعت به شکلی دیگر به قوت خود باقی است.

ملت عزیز! همین الان به تعداد اعضای خانواده‌ی خودتان پلاکارد در ابعاد معمولی تهیه کنید و روی آن با خط خودتان و یا به هر خطی بنویسید: “رفراندوم”

از ساعت پنج تا هشت بعدازظهر روز سه‌شنبه هیچ کس در منزل نباشد. اگر در میادین جای ما نباشد، همه جای خیابان‌ها، کوچه‌ها، بوستان‌ها، جلوی مجتمع‌های مسکونی و خوابگاه‌های دانشجویی و در برابر تمامی فروشگاه‌ها و جلوی درب منازلِ خودمان و به عبارتی همه جای ایران محل اعتراض ماست.

فقط پلاکاردِ رفراندم را بر دستان خود بگیرید و هیچ شعاری ندهید و اگر هم زمینه را برای شعار دادن مساعد ببینید، فقط شعار رفراندوم بدهید. روز سه‌شنبه ساعت پنج تا هشت بعدازظهر مختص همه‌ی خانواده‌هاست. هر کجا که احتمال درگیری می‌دهید، محل را ترک کنید و پلاکاردهایتان را آشکار نکنید و بهانه به دست بدخواهان ندهید. مطمئن باشید که این اعتراضِ مدنی، بسیار پرفایده و کاملاً بی‌خطر خواهد بود. مردم عزیز! مبادا روز سه‌شنبه نوزدهم دی‌ماه،ما را تنها بگذارید. چشم‌های ما به قدم‌های شما و به دست‌های شماست. دست‌هایتان را می‌بوسم. حتماً بیایید. سحر نزدیک است.

محمد مهدوی‌فر/ تخریب‌چی و غواص جنگ

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر