پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶

بخش:
خبر


دادستان کل کشور حوادث اخیر کشور را «پروژه‌ای» دانست که چند سال پیش طراحی شده است و گفت: کمپینی با موضوع گرانی و یا بازنشستگان راه انداخته‌اند و در این کمپین «سلطنت طلبان» و «منافقین» حضور دارند.

 به گزارش  خبرآنلاین، محمد جعفر منتظری با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: حوادث اخیر کشور پروژه‌ای است که چند سال پیش طراحی شده و طراح اصلی آن مایکل دی آندریای آمریکایی، مسئول سابق مبارزه با تروریسم در سازمان سیا است که از سه ضلع آمریکا، اسرائیل و عربستان تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی آن را آمریکا و هزینه‌اش را عربستان می‌دهد؛ کمپینی با موضوع گرانی و یا بازنشستگان راه انداخته‌اند و در این کمپین سلطنت طلبان و منافقین حضور دارند.

دادستان کل کشور افزود: دو طرح «تونسی» و «لیبیایی» شکل داده‌اند. با ارزیابی های که به عمل آورده‌اند دیدند طرح تونسی در ایران جوابگو نیست به طرح دوم روی آورده‌اند که دارای چند فاز است.

وی افزود: فاز اول استفاده از کمپین و گروهای آن‌چنانی است. قرار شد بعضی افراد بر اساس شرایط اجتماعی و اقتصادی راه بیفتند و یک سری افراد دارای مطالبات اجتماعی و اقتصادی که مورد توجه عموم جامعه است را دور خود جمع کنند.

منتظری اظهار داشت: مرحله دوم، مسئله خشونت و درگیری و ایجاد ناامنی و تدریجاً تجمیع نیروهای خود و راه‌اندازی دو اتاق در اربیل و هرات و استفاده از جریان تکفیری و داعش و وارد کردن سلاح و تدریجاً آوردن این جریان به سمت پایتخت و حمله مسلحانه و یک سره کردن کار در حوالی بهمن‌ماه است.

دادستان کل کشور عنوان کرد: بعضی قائل هستند این‌ها می‌خواستند سال ۹۷ عملیات را شروع کنند، ولی به دلیل شرایط خاص جامعه فضایی به وجود آمد و زود شروع کردند.

وی افزود: از جمله نشانه های آن سلب مردم از دستگاه‌های امنیتی و هدف قرار دادن سپاه و قوه قضائیه تا در مجموع بتوانند اعتماد مردم را به نظام و مراکز تصمیم‌گیری پایین بیاورند تا نظام را ساقط کنند. این پروژه‌ای بود که در محاسبات انجام دادند و بلافاصله رئیس جمهور آمریکا به میدان آمد، پیام داد و بعد انگلیس و اسرائیل و کشورهای اروپایی حمایت کردند.

 


نظرات بسته است.