سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

بخش:
خبر


برخی خبرهای کوتاه و مهم اعتراضات امرور مردم ایران به این شرح است:

امروز هویت یکی از کشته های درگیری های خمینی شهر اصفهان منتشر شد. آرمین صادقی نوجوان ۱۳ ساله ای است که با گلوله مستقیم ماموران کشته شد. در شبکه های اجتماعی انتشار خبر قتل این کودک واکنشهای گسترده ای را به همراه داشت.

 

تصویری که از آرمین ۱۳ ساله در شبکه های اجتماعی منتشر شده است

 

در خبری دیگر امروز شهروندان در اهواز و شیراز از قطعی کامل شبکه ایرانسل در شهرهای خود خبر دادند. وضعیت فیلترینگ پیام رسان تلگرام و اینستاگرام ادامه دارد و مردم برای دسترسی به اخبار با مشکل فراوانی رو به رو هستند.

 

محمد رضا زائری، روحانی بریده از حکومت امروز طی نامه ای به خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی « تعارضات اجتماغی» را پایه اصلی اعتراضات جاری دانسته است. او در این نامه متذکر شده که:« اكنون هم اصل مشكل جامعه نه سياسي است و نه اقتصادي بلكه تعارض هاي اجتماعي فضاي بروز بحراني را ايجاد كرده كه از سالها قبل پيش بيني و به صراحت اعلام شده بود و غده چركين مشكلات اجتماعي با نيشتر سياست يا اقتصاد سرباز كرده! مشكل پرسشهاي بي جواب مردم است؛ از گم شدن مجسمه ها در تهران تا اسيدپاشي در اصفهان و شايعه جاسوسي دختر فلان و دزدي برادر بهمان و اين قدر هم به مردم دروغ گفته ايم كه ديگر تكذيب و تاييد هايمان را هم باور نمي كنند! مشكل جوك هايي است كه صاف توي روي مردم گفته ايم، مثل خواب آلودگي سعيد مرتضوي موقع امضاي چك بابك زنجاني! مشكل گسل‌ها و شكافهاي اجتماعي ست و احساس تحقير فراگير كه در لايه هاي مختلف مردم احساس مي شود. مشكل تبعيض است، وگرنه صرف نداشتن و نخوردن باعث آشوب نمي شود، وقتي همه مثل هم باشند و شخص گرسنه ببيند كه فرزند رييس جمهور هم شغل ندارد و دختر وزير هم با جهيزيه ساده و مختصر به خانه بخت مي رود!»

در خبری دیگر، جمعی از اعضای کانون وکلای دادگستری در بیانیه ای حق قانونی اعتراض را به مسئولان جمهوری اسلامی متذکر شده اند.

در این بیانیه آمده است: « ضمن تاکید بر خواسته قانونی شهروندان، بر مسالمت آمیز بودن تجمعات و هشیاری عمومی مردم جهت حفظ ارامش و پیگیری مطالبات با استفاده از روش های خشونت پرهیز، بر رعایت حقوق شهروندان مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر و به رسمیت شناختن این حقوق در تمام عرصه ها تاکید می کنیم.»

 

در خبری دیگر، محمد جواهری دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران که برای دیدار با خانواده خود به شهرستان سردشت سفر کرده بود، امروز دوازهم دی ماه توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد.

 

 

 

 

 

 


نظرات بسته است.