سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

بخش:
خبر


برخی خبرهای کوتاه و مهم اعتراضات امرور مردم ایران به این شرح است:

امروز هویت یکی از کشته های درگیری های خمینی شهر اصفهان منتشر شد. آرمین صادقی نوجوان ۱۳ ساله ای است که با گلوله مستقیم ماموران کشته شد. در شبکه های اجتماعی انتشار خبر قتل این کودک واکنشهای گسترده ای را به همراه داشت.

 

تصویری که از آرمین ۱۳ ساله در شبکه های اجتماعی منتشر شده است

 

در خبری دیگر امروز شهروندان در اهواز و شیراز از قطعی کامل شبکه ایرانسل در شهرهای خود خبر دادند. وضعیت فیلترینگ پیام رسان تلگرام و اینستاگرام ادامه دارد و مردم برای دسترسی به اخبار با مشکل فراوانی رو به رو هستند.

 

محمد رضا زائری، روحانی بریده از حکومت امروز طی نامه ای به خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی « تعارضات اجتماغی» را پایه اصلی اعتراضات جاری دانسته است. او در این نامه متذکر شده که:« اکنون هم اصل مشکل جامعه نه سیاسی است و نه اقتصادی بلکه تعارض های اجتماعی فضای بروز بحرانی را ایجاد کرده که از سالها قبل پیش بینی و به صراحت اعلام شده بود و غده چرکین مشکلات اجتماعی با نیشتر سیاست یا اقتصاد سرباز کرده! مشکل پرسشهای بی جواب مردم است؛ از گم شدن مجسمه ها در تهران تا اسیدپاشی در اصفهان و شایعه جاسوسی دختر فلان و دزدی برادر بهمان و این قدر هم به مردم دروغ گفته ایم که دیگر تکذیب و تایید هایمان را هم باور نمی کنند! مشکل جوک هایی است که صاف توی روی مردم گفته ایم، مثل خواب آلودگی سعید مرتضوی موقع امضای چک بابک زنجانی! مشکل گسل‌ها و شکافهای اجتماعی ست و احساس تحقیر فراگیر که در لایه های مختلف مردم احساس می شود. مشکل تبعیض است، وگرنه صرف نداشتن و نخوردن باعث آشوب نمی شود، وقتی همه مثل هم باشند و شخص گرسنه ببیند که فرزند رییس جمهور هم شغل ندارد و دختر وزیر هم با جهیزیه ساده و مختصر به خانه بخت می رود!»

در خبری دیگر، جمعی از اعضای کانون وکلای دادگستری در بیانیه ای حق قانونی اعتراض را به مسئولان جمهوری اسلامی متذکر شده اند.

در این بیانیه آمده است: « ضمن تاکید بر خواسته قانونی شهروندان، بر مسالمت آمیز بودن تجمعات و هشیاری عمومی مردم جهت حفظ ارامش و پیگیری مطالبات با استفاده از روش های خشونت پرهیز، بر رعایت حقوق شهروندان مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر و به رسمیت شناختن این حقوق در تمام عرصه ها تاکید می کنیم.»

 

در خبری دیگر، محمد جواهری دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران که برای دیدار با خانواده خود به شهرستان سردشت سفر کرده بود، امروز دوازهم دی ماه توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد.

 

 

 

 

 

 


نظرات بسته است.