تولید ۲۵ خودروی سواری و سنگین جاده‌ای با اجرای فاز اول استانداردهای جدید اجباری خودرو از ابتدای دی‌ماه متوقف شد.  با اجرای فاز اول استانداردهای جدید اجباری خودرو از اول دی ماه ۱۳۹۶ تولید و واردات برخی از خودروهای غیر استاندارد از جمله خودروهای MVM ۳۱۵ سدان،MVM ۵۵۰، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز،آریو ۱۵۰۰ سی سی، پژو پارس با موتور XUM،وانت تک کابین و دو کابین مزدا بنزینی و دوگانه سوز، کارا ۱۷۰۰(بنزینی و دوگانه سوز)،آسا B ۵۰F،لیفان ۶۲۰، لیفان X۵۰، لیفان  X۶۰، جک J۵، هیوندای i۱۰  از دستور کار خودروسازان خارج شد.

علاوه بر خودروهای سواری اعلام شده، خودروهای سنگین کشنده نیمه تریلر آکسور مدل ۱۸۴۳ LS، کامیون فاقد اتاق بار دانگ فنگ مدل K۱۰۵۱S، کشنده نیمه تیریلر اسکانیا مدل R۴۴۰LA، کشنده نیمه تریلر اسکانیا مدل R۴۶۰LA کشنده نیمه تریلر FAW مدل J۶-CA ۴۲۵۰ کشنده نیمه تریلر FAW مدل J۶-CA۴۱۸۰ و اتوبوس بین شهری درسا، خودروهای سنگینی هستند که از ابتدای آذرماه سال جاری بر اساس مصوبه مربوط به توقف خط  تولید خودروهای غیراستاندارد با توقف خط تولید روبرو شده‌اند.

به گزارش ایسنا، اسفند ماه سال گذشته بود که سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد خبر داد و اعلام کرد که بر اساس تفاهم‌نامه‌ای بین این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتقای این استانداردها از نظر تعداد و کیفیت مطرح شده است؛ موضوعی که بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان ملی استاندارد، خودروسازان و قطعه‌سازان در دستور کار قرار گرفته است.

براساس زمان‌بندی صورت گرفته باید تا ابتدای دی ماه امسال ۶۱ مورد استاندارد خودرویی اجرایی شود و پس از آن تا ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی اضافه می‌شود و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دی ماه سال آینده (۱۳۹۷)، تعداد استانداردهای اجباری خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش می‌یابد.

طبق این تصمیم اعلام شد که اگر خودرویی نتواند تا ابتدای دی ماه امسال ۶۱ مورد استاندارد تعیین شده را رعایت کند در اولین مرحله از اجرای مصوبه مربوطه با توقف خط تولید روبرو می‌شود. همچنین قرار شد دو مورد استاندارد خودرویی دیگر به این ۶۱ مورد از ابتدای تیر ماه سال آینده اضافه شود که در غیر این صورت خودروهای مربوطه در صورت عدم رعایت ۶۳ مورد استاندارد مربوطه با توقف خط تولید در آن مقطع زمانی روبرو می‌شوند.

بنابراین با شروع اجرای استانداردهای جدید تأیید نوع خودرو، تولید تعدادی از خودروهایی که نتوانستند الزامات استانداردهای اجباری مربوطه را رعایت کنند خاتمه یافت و از این پس شاهد تولید این خودروها نخواهیم بود تا تولید ۲۵ مدل خودروی سواری و سنگین، با توجه به عدم امکان انطباق آنها با استانداردهای اجباری، متوقف شود که خودروهای سواری MVM ۳۱۵ سدان، MVM ۵۵۰، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰ سی سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا ۱۷۰۰(بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B ۵۰F، لیفان ۶۲۰، لیفان X۵۰، لیفان  X۶۰، جک J۵، هیوندای i۱۰ و برخی از خودروهای سنگین جاده ای از این جمله اند.

 سایپا برخلاف اطلاعیه این سازمان اعلام کرد که مجوز شماره‌گذاری آریو ۱۵۰۰ نیز تا دی ماه ۹۷ صادر شده است و تولید این خودرو ادامه دارد

سایپا برخلاف اطلاعیه این سازمان اعلام کرد که مجوز شماره‌گذاری آریو ۱۵۰۰ نیز تا دی ماه ۹۷ صادر شده است و تولید این خودرو ادامه دارد

 

اما شرکت سایپا در واکنش به اطلاعیه سازمان ملی استاندارد خبر داد که تولید خودروی سایپا ۱۴۱ از چند سال پیش متوقف شده است و سایپا ۱۳۱ و ۱۳۲ دوگانه‌سوز نیز تولید نمی‌شوند. سایپا برخلاف اطلاعیه این سازمان اعلام کرد که مجوز شماره‌گذاری آریو ۱۵۰۰ نیز تا دی ماه ۹۷ صادر شده است و تولید این خودرو ادامه دارد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران سال گذشته اعلام کرده بود که شرکت سایپا پر ایراد‌ترین سازنده خودرو در ایران است.

ام.وی.ام ۳۱۵ و ام.وی.ام ۵۵۰، تیگو، لیفان و هیوندای ۱۰ آی، از جمله دیگر خودروهایی هستند که ساخت آنها متوقف شده است. این خودروهای شرکت چینی «چری»‌، از سوی شرکت مدیران خودرو در ایران مونتاژ می‌شود. بابک صدرایی، مدیر بازاریابی چری در ایران، اعلام کرد که خود این شرکت، پیش از این، تولید خودروهایی را که از سوی سازمان ملی استاندارد اعلام شده است، متوقف کرده بود.

شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و بهمن نیز در مواضع مشابهی اعلام کرده‌اند که پیش از این تولید خودروهای اعلام شده را متوقف کرده بودند. خودروهای سدان و وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا ۱۷۰۰ که تولید آن متوقف شده است، نیز توسط گروه خودروسازی بهمن ساخته می‌شود. برخی از خودروهای ساخت شرکت ایران خودرو از جمله پژو پارس با موتور«ایکس یو ام»‌ نیز وجود دارد.

براساس اعلام سازمان استاندارد، به جز خودروهای سواری، تولید اتوبوس بین شهری «درسا» و همچنین شش نوع تریلی نیز متوقف شده است.پیمان پیرایش، مدیرکل استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد ایران، اعلام کرد:«این خودروها نتوانستند استانداردهای جدید این سازمان را رعایت کنند.» برنامه استانداردهای «ایمنی،عملکردی» خودرو در ایران «مطابق با آخرین تغییرات اتحادیه اروپا» ابلاغ شده است. وی به جزئیات این استانداردها اشاره‌ای نکرد.

پیش از این، نداشتن ایمنی لازم و همچنین آلوده کردن هوا از جمله ایرادهای اصلی برخی از خودروهای ایرانی اعلام شده است. عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست، روز یکشنبه سوم دی، اعلام کرده بود که ۷۰ درصد آلودگی شهر تهران ناشی از احتراق ناقص سوخت در خودروهای فرسوده است.

کلانتری بدون اشاره به جزئیات، این پرسش را مطرح کرده بود که چرا با پیشنهاد یک شرکت خودروسازی «معتبر دنیا» برای نوسازی تمامی تاکسی‌های فرسوده تهران به ازای دریافت نفت خام به میزان تفاوت سوخت مصرفی تاکسی فرسوده و نوسازی شده طی پنج سال مخالفت شده است.رسانه های ایران، آنچه «مافیای خودروسازی» درایران خوانده می شود را مانع اصلی نوسازی ناوگان تاکسیرانی ایران با خودروهای خارجی دانسته‌اند.

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، روز دوشنبه گفت که مدیران شرکت‌های خودروسازی «به دلیل سود سرشاری که در تداوم تولید خودروهای آلاینده و از رده خارج می‌برند با توقف تولید خودروهای بی‌کیفیت مخالفت کرده و بیکار شدن کارگران را بهانه می‌کنند.»


نظرات بسته است.

مطالب دیگر