شب گذشته آرش زاد کارآفرین موفق ایرانی از زندان آزاد شد. آرش زاد سردبیر «وبلاگینا» در تاریخ دهم مرداد ماه ۱۳۹۴ در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در حالی بازداشت شد که قصد بازگشت به محل سکونتش در کشور ترکیه را داشته است.وی دقایقی قبل از دستگیری، توییت‌هایی را نیز از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی ارسال کرده بود.

آرش زاد کارآفرین و از نیروهای اصلی حوزه تکنولوژی و استارت‌آپ‌های ایرانی و سردبیر«وبلاگینا» است.وی مدیر و موسس مجموعه «زیگراگ ‌لب» و صاحب سرویس‌های ایمیلی «با ایمیل» و «کفشدوزک» نیز است. پروژه «کفشدوزک» یکی از کارهای بسیار موفق آرش زاد برای مشارکت بیش‌تر زنان در حوزه تکنولوژی در ایران بود و توانست برنده جایزه جوانان سازمان ملل در سال ۱۳۹۳ شود. آرش زاد موسس استارتاپ‌های موفقی چون:سرویس «باایمیل»- که یک سرویس ایمیلی خبری است-  و پروژه «کفشدوزک» است که با هدف “مشارکت زنان فعال در حوزه تکنولوژی در ایران” راه اندازی شده است.پروژه «کفشدوزک» وی در سال ۱۳۹۳ برنده جایزه جوانان سازمان ملل شده است.

در روزهای گذشته نریمان غریب از فعالان حوزه امنیت در تکنولوژی در حساب توییتر خود از “فرستادن ایمیل‌های مشکوک پس از دستگیری آرش زاد”خبر داد. وی در حساب توییترخود نوشت:«از طرف ایمیل آرش زاد پیام‌هایی برای او و دیگر فعالان دنیای وب ارسال شده و آن‌ها بعدا پی بردند که این ایمیل‌ها توسط نیروهای امنیتی و با روش فیشینگ ارسال می‌شده است.»

 


نظرات بسته است.

مطالب دیگر