مدارس نوبت ظهر امروز اهواز، کارون، حمیدیه، باوی و ماهشهر به دلیل شدت گرد و غبار تعطیل اعلام شدند. پیرو نامه مرکز ملی پایش و هشدارسریع گرد وخاک اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص “وزش بادهای قابل ملاحظه تا شدید” و “انتظار برخاستن گردوخاک و کاهش دید افقی در اهواز و حومه و مناطقی از جنوب و غرب استان” در روز دوشنبه و انتظار افزایش غلظت گرد و خاک در مناطق مرکزی استان از اواسط بعدازظهر امروز، با تصمیم ستاد مدیریت بحران استان، مهدکودک‌ها و کلیه مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه در شهرهای اهواز، کارون، حمیدیه و باوی،در نوبت بعدازظه امروزجاری تعطیل اعلام شدند.

مدارس ماهشهر هم تعطیل شدند

سرپرست فرمانداری ماهشهر گفت: با توجه به افزایش میزان گرد و غبار در این شهرستان، کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت بعد از ظهر در ماهشهر تعطیل است. محسن بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا،اعلام کرد:«میزان گرد و غبار در شهرستان ماهشهر از حد مجاز بیشتر شده و به همین دلیل کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان در نوبت بعد از ظهر در ماهشهر تعطیل است. اما تصمیمی برای تعطیلی دانشگاه‌ها اتخاذ نشده و دانشگاه‌ها تعطیل نیستند.»

سرپرست فرمانداری ماهشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه ساعات پایانی تایم اداری است، ادارات شهرستان نیز تعطیل نشده‌اند.

تمام پروازهای فرودگاه اهواز تا اطلاع ثانوی لغو شد

مدیرکل فرودگاه های خوزستان گفت: تا زمان تثبیت شرایط جوی شهر اهواز، نشست و برخاست هواپیماها از فرودگاه بین المللی اهواز متوقف شده است. محمد رضا رضایی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: «میزان دید افقی در اهواز ناشی از وقوع گردو غبار، در ظهر امروز به ٢٠٠ متر کاهش یافته و به همین دلیل پروازها متوقف شده است.» وی ادامه داد: «هم اکنون پروازهایی با تاخیر از مبدا در اهواز داشته ایم ولی دلیل این تاخیرها شرایط جوی اهواز نیست و تاکنون لغو پرواز از سوی هیچ یک از شرکت های هواپیمایی کشور به دلیل شرایط جوی اهواز اعلام نشده است. برای بلند شدن هواپیما از فرودگاه اهواز دید ۴۰۰ متر و برای نشستن دید ۸۰۰ متر نیاز است که هم اکنون چون این میزان دید به ۲۰۰ متر کاهش یافته تمامی پروازها متوقف شده است.»


نظرات بسته است.

مطالب دیگر