دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر - سیاسی


روز گذشته فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ ضمن حضور در جلسه شورای شهر تهران از اقدامات و مداخلات تازه این سپاه در پایتخت خبر داد. وی ضمن مخاطب قرار دادن اعضای شورای شهر تاکید کرد:«مردم باید به ما اعتماد داشته باشند و تصور نکنند، نگاه ما قشری و یا خدای نکرده سیاسی است. خواهش می‌کنم در این زمینه به ما کمک کنید. امروز باید برای برگرداندن نگاه مردم نسبت به دستگاه‌های دولتی و مسئولان تلاش بیشتری صورت گیرد.»

سرداریزدی در ادامه سخنانش اقدامات سپاه در این زمینه را تشریح کرده و افزود:«گشت‌هایی برای جلوگیری از سرقت و همچنین جمع‌آوری اراذل و اوباش در تهران توسط سپاه ‌ایجاد خواهد شد. همچنین جهاد بهداشت در شهر تهران نیز اجرا خواهد شد،چرا که در مناطقی از تهران افرادی را می‌بینیم که نیازمندند و امکانات کافی در اختیارشان نیست.»این اقدامات سپاه محمدرسول الله تهران در حالی قرار است جنبه اجرایی به خود بگیرند که مقابله با اراذل و اوباش و جلوگیری از سرقت وظیفه ذاتی و قانونی نیروی انتظامی است.همچنین رسیدگی به امور بهداشت و درمان نیز توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دولت، باید پیگیری و اجرایی شود.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ درادامه این جلسه  ضمن اشاره به مذاکرات و جلسات دکتر عارف در محل فرماندهی این سپاه در تهران، اظهار داشت:«ما فرزندان، برادران و خواهران شما هستیم، ممکن است تخلف و یا اشتباهی داشته باشیم، ممکن است کسی در لباس ما یا آنکه کسی که خود را در لباس ما جا زده است،مرتکب تخلف و اشتباه شود،اما ما را همراهی کنید و از ما انتقاد کنید،اما نه از تریبون‌های عمومی بلکه تلفن‌ کنید.مکان ما نیز مشخص است و دفتر ما به روی شما باز است.آقای عارف با نمایندگان تهران هم در دفتر ما رفت و آمد دارند.انتقاد یا صحیح است یا نیست،اگر انتقادتان صحیح باشد اصلاح می‌کنیم در عین حال شما می‌توانید ما را از بیرون ببینید.مردم از شما توقع دارند؛ ما هم همراه شما هستیم و دفتر ما به روی شما باز است.»

محمد رضا یزدی درجلسه‌اش با اعضای شورای‌شهر‌تهران به موضوعات دیگری را هم عنوان نموده است. او با اشاره به علنی بودن این جلسه و امکان سوءاستفاده از سخنانش افزوده است:«اگر صحن غیرعلنی بود، موارد بیشتری را می‌شکافتم.اما ممکن است مورد سوءاستفاده رسانه‌های خارجی قرار گیرد.درحال حاضر شرایط امنیتی تهران قابل مقایسه با کشورهای همجوار نیست و این نشان‌دهنده رواج تفکر بسیجی‌ است.»

او با اشاره به قریب الوقوع بودن زلزله در تهران در ادامه گفته است:«هیچ کس نمی‌تواند بگوید میان ناجا و سپاه یا سپاه و شهرداری اختلاف و تفرقه وجود دارد.ما همگام با شهرداران حرکت می‌کنیم.من چندین زلزله را مدیریت کردم، اما امروز نگرانی ما از زلزله تهران بسیار بالاست. تهران در برابر زلزله آمادگی لازم را ندارد، از سوی دیگر علاوه بر آن زلزله بزرگ، هر روز در تهران اعتیاد همچون زلزله عمل می‌کند. این امر سیاه‌نمایی نیست. ما ۲۱ مورد آسیب اجتماعی را احصا کرده‌ایم و می‌خواهیم روی این موارد کار کنیم و شورا نیز در این زمینه مسئولیت بزرگی به عهده دارد.»

وی با بیان اینکه “طلاق و فقر هم همچون زلزله هستند” از ورود سپاه به حیطه آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود:«می‌توانیم با کمک مردم روی آسیب‌های اجتماعی کار کنیم. همه می‌دانند که تبریز متکدی ندارد.چرا نمی‌توانیم متکدیان در تهران را جمع کنیم؟ می‌توان بیکاری را دوراز نگاه سازمانی،اقشاری و قشری از بین برد.چرا باید جمع‌آوری اراذل و اوباش فقط به عهده نیروی انتظامی باشد؟ باید نیروی انتظامی را در مواردی همچون جمع‌آوری اراذل و اوباش، سرقت و امثال آن کمک کنیم. ما در سپاه و بسیج این امر را کلید زده ایم.» گفتنی است نهاد و سازمانهای متولی این امور در کشور همچون وزارت رفاه،کار و تامین اجتماعی،سازمان بهزیستی و کمیته امداد دارای ردیف بودجه اختصاصی از بودجه سالانه کشور هستند.


نظرات بسته است.