پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

بخش:
خبر


رسول خضری نماینده مجلس امروز با انتقاد از بسته شدن مرز «تمرچین» واقع در استان آذربایجان غربی از سوی جمهوری اسلامی گفت:« مرز تمرچین که مرزنشینان، کولبران و بازرگانان از طریق آن امرار معاش می کنند چرا باید در دو ماه گذشته بسته شده باشد؟!»

پایانه مرزی تمرچین در آستان آذربایجان غربی در جاده ای است که شهرهای بزرگی مثل تبریز، ارومیه و زنجان را به شهرهای اصلی اقلیم کردستان عراق متصل می کند.

به گزارش خبرگزاری «خانه ملت» رسول خضری تصریح کرد:« ۸ هزار کولبر، ۳۰ هزار کسبه پیرانشهر و ۷ میلیون بازرگان از جمعیت ۷ استان کشور از طریق «تمرچین» امرار معاش می کنند. با بسته شدن این پایانه مرزی معیشت این جمعیت بزرگ با تهدید جدی رو به رو شده است.»

 

نماینده سردشت و پیرانشهر ادامه داد:« بی تدبیری دولت در این رابطه قابل قبول نیست و دولت تدبیر  و امید باید در قبال این بی تدبیری پاسخگو باشد.»

کشتار کولبرانی که از طریق مرزها به انتقال کالا به سمت کردستان عراق می کنند از سوی جمهوری اسلامی از انتقادهای همیشگی فعالان حقوق بشر نسبت به این حکومت بوده است.

جمهوری اسلامی همواره این اتهام را انکار کرده است. حالا با بستن پایانه مرزی تمرچین، نه تنها زندگی بسیاری از کولبران بلکه میلیون ها تاجر و بازرگان رسمی نیز به خطر افتاده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر