یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶

بخش:
حقوق بشر - خبر - سیاسی


جوابش را خواهم داد تا دیگر به فکر کاسبى با نام فرزندم نباشد. این پیام کوتاه گوهر عشقی مادر ستار بهشتی خطاب به احمدی نژاد است.

در روزهای گذشته انتشار فایل تصویری مصاحبه احمدی‌نژاد با وب سایت دولت بهار- که متعلق به هواداران ایشان است- با واکنش‌های مختلفی روبرو شد.در تازه ترین این واکنش‌ها، گوهر عشقی مادر زنده یاد ستار بهشتی در پیام کوتاهی گفته است:«احمدی نژاد، برای جلب مخاطب اسم ستار را بر زبانش جاری کرده است.»

احمدی نژاد ضمن اشاره تلویحی به عملکرد قوه قضاییه در پرونده ستار بهشتی گفته بود:«…مثل آن بنده خدایی تحویل دادند  جنازه‌اش را تحویل خانواده اش دادند. در وبلاگش یک چیزی نوشته بود، برداشتند بردند بعد ۵۰ میلیون وثیقه صادر کردند بعد تحویل ضابط دادند، ضابط هم برد و جنازه شو تحویل داد…»

در بخش دیگری از ویدئوی مصاحبه هم احمدی نژاد خطاب به گفتگوکننده پرده از دعوای خود در جلسه شورای عالی امنیت ملی خطاب به لاریجانی می گوید:«در شورای عالی امنیت ملی درمورد ستار بهشتی من تقریبا با رئیس قوه‌قضاییه دعواکردم فریادزدم سرشون! گفتم جنایت کردید شما.برای چی جوون مردم رو گرفتین بردین، این چه وضعشه.» مادر ستار بهشتی درباره این اظهارات او افزوده است:«جوابش را خواهم داد تا دیگر بفکر کاسبى با نام فرزندم نباشد.»

زنده یاد ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس۳۵ ساله ای ساکن رباط کریم تهران بود که در آبان ماه سال ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا بازداشت و تحت شکنجه قرار می گیرد.ستار بهشتی به فاصله کمتر از سه روز از هنگام بازداشت، در بازداشتگاه پلیس فتا کشته می شود. روند رسیدگی پرونده این وبلاگ نویس در پی کش ‌و قوس‌های فراوان و با پیگیری خانواده و گیتی پورفاضل وکیل ایشان، سرانجام در۱۶ مرداد ۱۳۹۳ منجر به صدور کیفرخواست با اتهام قتل شبه عمد برای یکی از مأموران پلیس فتا شد. ماموری که در دادگاه متهم به قتل ستار بهشتی محاکمه گردید،در نهایت تنها به سه سال حبس تعزیری، دو سال اقامت اجباری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر