جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶

بخش:
خبر - سیاسی


محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری دولت نهم و دهم ایران گفت: قوه قضاییه برای نظام آبرو نگذاشته است.احمدی‌نژاد در گفتگویی تصویری با سایت دولت بهار در انتقاد از قوه قضاییه گفت:« قوه قضاییه اختیاراتش فوق‌العاده است و حتی از رهبری هم بیشتر است. تنها قوه‌ای است که هیچ نظارتی بر آن نیست…عملکرد قوه قضاییه یک سیر کاملا نزولی دارد. الان کل کشور در خطر است و امیدی به اجرای عدالت نیست. از جایشان تکان نمی‌خورند … به دوست من ظلم شده و با صد دلیل، با سند به شما می‌گویم که به او ظلم شده… بدترین حالت این است که اگر از قوه قضاییه بخواهید شکایت کنید باید به خود آن‌ها شکایت کنید. کی هستید که خود را برتر از قانون و مردم می‌دانید. بعد هم یک پوزیشن ضد فساد می‌گیرند. این‌ها آشکارا بر خلاف قانون و رهبری عمل می‌کنند.. آبرو نگذاشته‌اند برای نظام. تصمیم سیاسی با لباس قضایی. یک کیفرخواست درست کرده‌اند که دانشجوی سال اول حقوق را هم به خنده می‌اندازد… کسی هم بخواهد علنی کند بلافاصله برایش پرونده درست می‌کنند، می‌گویند محتویات پرونده را بردید بیرون و این جرم است… اگر دیکتاتوری قوه قضاییه می‌خواستیم که قبلش هم بود.»

احمدی‌نژاد، در سال‌های اخیر بارها از اقدامات قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به نزدیکانش انتقاد کرده است. اما شدت انتقادهای این گفتگو بی‌سابقه است. او همچنین منتقد برادران لاریجانی است که در راس قوه قضائیه و مقننه حکومت ایران هستند.

آقای احمدی‌نژاد قوه قضائیه را به اقدام علیه قانون متهم کرده و گفته:«بدترین حالت این است که اگر از قوه قضاییه بخواهید شکایت کنید باید به خود آن‌ها شکایت کنید.کی هستید که خود را برتر از قانون و مردم می‌دانید؟ اگر دیکتاتوری قوه قضاییه می‌خواستیم که قبلش هم بود.»

رئیس دولتهای نهم و دهم به سایت دولت بهار گفته است:«از این ور دست دولت را می‌بستند و راه را باز می‌کردند برای تحریم دولت و از طرف دیگر می‌گفتند تحریمی در کار نیست و سوء‌مدیریت دولت است؛ بهره‌برداری سیاسی.»

رئیس‌جمهور پیشین ایران، هفته پیش در روز اول بست‌نشینی نزدیکانش با حضور در جمع معترضان، از روسای قوه مقننه و قضاییه با عنوان “خانواده لاریجانی” به شدت انتقاد کرد و گفت:«ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد و به مردم ظلم بکنند.»

آقای احمدی‌نژاد گفته:«چون دولت او “مچ دزدها را گرفته”، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.» وی خطاب به مخالفانش گفت:«مردم ایران آدم‌های صد برابر گنده‌تر از شما را پایین کشیده‌اند.»


نظرات بسته است.