سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

بخش:
خبر - سیاسی


ویدئوی اعتراض مردم به سخنان  حسن روحانی  در دیدار با مردم سرپل ذهاب در شبکه های مجازی دست به دست می شود. در ویدئو صدای اعتراض مردم به محض اعلام کمکهای سپاه و بسیج توسط روحانی به وضوح شنیده می شود که می گویند:«فقط ارتش کمک کرده» این ویدئو درست در همین لحظه در ویدئوی خبرگزاری صدا و سیما قطع می شود.

صدای اعتراض مردم به عملکرد سپاه در ویدئوی دوم به وضوح شنیده می شود:

رئیس جمهور ایران با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب خطاب به مردم می گوید:«زلزله یک آزمایش الهی است برای دولت و همه نهادهای دیگر که ضعف های ما و سازه هایمان را نشان داد. من امروز که در میان مردم بودم حقیقتا کسی توقع عجیب و غریبی نداشت و عمده توقعات درباره نیاز ها اولیه است.»

روحانی ادامه داد:«رقم خسارت ها چه شهری و چه روستایی باید مشخص شود. تخریبهای صد در صدی باید مورد نظر باشد.» او تاکید کرد:«بنیاد مسکن باید میزان وامها و کمکهای بلاعوض را پیشنهاد کند و آقای دکتر نوبخت به هیات دولت بیاورد تا بررسی کنیم.»

وی با تاکید بر ایجاد هرچه سریع تر محل های اسکان موقت تاکید کرد:«برای در اختیار گذاشتن چادر سخت گیری نکنید. اینکه در بازدید هوایی دیدم چادر ها مقابل خانه افراد است کار خوبی است. این مارا هم از زدن اردوگاه بی نیاز می کند هم امنیت می آورد. ما باید هرچه می توانیم کار را به مردم بسپاریم نه ما انجام بدهیم. این مسکن مهر ها را دیدیم که در کنار خانه های مردم بود. خانه ها خراب نشده بودند اما مسکن مهر خراب شده بود. گرچه وقت این نیست مچ همدیگر را بگیریم.» روحانی در عین حال تاکید کرد: برخی اماکن مثل مدرسه ها و بیمارستانها هم که مربوط به دولت است تخریب شده که باید برای اینها هم فکری کرد.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر