سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

بخش:
خبر - سیاسی


رئیس دفتر رییس دولت دهم به اتهام تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به دادسرا احضار شده است.

سایت دولت بهار که از سایتهای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد محسوب می شود روز گذشته با انتشار تصویر این احضاریه که تاریخ صدور آن ۲۱ آبان‌ است، خبر از احضار وی داده است. مطابق این احضاریه، رحیم مشایی ۵ روز مهلت دارد تا در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شود و در غیر این صورت جلب خواهد شد.

رحیم مشایی که چهره‌های نزدیک‌ و پرنفوذ در دوران تصدی شهرداری و ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد است. او که در زمان صدارت احمدی نژاد بر شهرداری تهران، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بود؛ در دولت اول احمدی‌نژاد مشایی به معاونت وی و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران را رسید. رحیم مشایی در دولت دهم محمود احمدی نژاد که پس از کودتای انتخاباتی در ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ بر سر کار  آمد، از تیرماه برای مدت یک هفته به مقام  معاون اول احمدی نژاد رسید ولی با انتشار یک دست نویس رهبر جمهوری اسلامی خطاب به احمدی نژاد مبنی بر برکناری مشایی از این سمت، رحیم مشایی از پست خود استعفاء داد. اما بلافاصله از سوی احمدی‌نژاد به عنوان رئیس دفتر ریاست جمهوری منصوب شد.

مشایی اولین کسی نیست که از دولت‌های نهم و دهم با اتهامات سیاسی و اقتصادی به دادگاه احضار می‌شود. پیش‌ از او حمید بقایی دوبار بازداشت شده است.  وی ابتدا در خرداد ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و در دی‌ماه همان سال آزاد شده بود. سپس مجددا در روز یکشنبه ۱۸ تیرماه سال جاری با قرار وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی بازداشت و سپس آزاد شد. چند نوبت از جلسات رسیدگی به اتهامات حمیدبقایی در هفته های گذشته برگزار شده است.

محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم نیز از دیگر نزدیکان احمدی نژاد است که پس از برگزاری دادگاه و صدور حکم به زندان محکوم شده است. او از سال ۹۲ به اتهام «ارتشا و تحصیل مال از طریق نامشروع» باید به مدت  پنج سال و ۹۱ روز زندان محکومیت خود را در زندان بگذراند.

سایت دولت بهار که از سایتهای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد محسوب می شود روز گذشته با انتشار تصویر این احضاریه که تاریخ صدور آن ۲۱ آبان‌ است، خبر از احضار وی داده است.

سایت دولت بهار که از سایتهای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد محسوب می شود روز گذشته با انتشار تصویر این احضاریه که تاریخ صدور آن ۲۱ آبان‌ است، خبر از احضار وی داده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر