دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

بخش:
خبر - فرهنگی


شهرام ناظری خواننده مشهور ایرانی ظهر امروز در مراسم رونمایی از آلبوم«عاشق کیست» که در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. طی صحبت با خبرنگاران به تشریح جزییات لغو کنسرت هایش در شهرهای قوچان و یزد پرداخت و از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد و صدا و سیما انتقاد کرد.

این خواننده دارای نشان لوژیون دونور فرانسه در پاسخ به این سئوال که “با توجه به ماجرای لغو شدن کنسرتش در قوچان آیا ممکن است دیگر در ایران کنسرت برگزار نکند” گفت:«برای من امکانات خوبی در خارج از کشور هست، شهروند افتخاری فرانسه هستم و رفتن به آمریکا هم برایم آسان است اما دلم می‌خواهد در کشور خودم باشم.» وی سپس به تشریح جزییات لفو کنسرتش با وجود داشتن تمامی مجوزها در شهرستان قوچان پرداخته و افزود:«آن‌چه در قوچان اتفاق افتاد هم برایم تازگی نداشت وعادی بود اما نکته آزاردهنده‌اش این بود که به جای آن که یک کلام بگویند کنسرت‌تان لغو شده است، مرتب می‌گفتند یک ساعت دیگر در سالن باز خواهد شد، دو ساعت دیگر کسی که مسئول باز کردن پلمپ است می‌آید و چیزهایی از این دست. ۲۰۰۰ نفر آدم از راه‌های دور و نزدیک آمده بودند و معطل شدن آن‌ها بود که آزارم می‌داد نه لغو شدن کنسرت. زمانی هم که تصمیم گرفتم خودم با مردم صحبت کنم، چند نفر به طرفم حمله کردند. طوری که عینکم شکست و شیشه آن در سفیدی چشمم فرو رفت.»

شهرام ناظری در ادامه خاطرنشان کرد:«من قبلا هم تجربه چنین چیزهایی را داشته‌ام، خاطرم هست در کنسرت یزد وارد سالن که شدیم بوی گاز شدید و وحشتناکی می‌آمد و بعد متوجه شدیم برای مقابله با ما مخزن گاز آورده‌اند، سلاحی که برای مقابله با دشمن استفاده می‌شود و من نمی‌دانم چرا گمان کرده بودند من هم دشمن‌شانم.» وی در پایان این بخش از صحبت خود به شوخی گفت:«عینکی را که در قوچان شکستند از فرانسه خریده بودم و بسیار دوستش داشتم، چشمم به جهنم، حداقل غرامت عینکم را می‌دادند!»

ناظری در این مراسم ضمن “انتقاد از صداوسیما برای پخش بی‌اجازه آثارش” افزود:«کارمندان صداوسیما اگر ۳۷ ماه حقوق نگیرند چه می‌کنند؟ ۳۷ سال است برای پخش آثارم در رسانه‌شان هیچ چیز پرداخت نکرده‌اند؟! شاید بگویند باید وارد محیط ما شوید تا حقوق‌تان را بدهیم و ما هم می‌گوییم، ما محیط شما را دوست نداریم، ما محیطی فرهنگی و سلامت می‌خواهیم و دوست نداریم وارد محیط شما شویم.»

شهرام ناظری در ابتدای این مراسم با اشاره به اندوهش برای زلزله شب گذشته و تسلیت به بازماندگان زلزله کرمانشاه صحبت درباره آلبوم تازه اش «عاشق کیست» را با یک رباعی از ابوسعید شروع کرد:«جسمم همه اشک گشت و چشمم بگریست/ در عشق تو بی‌جسم همی باید زیست/ از من اثری نماند این عشق ز چیست/ چون من همه معشوق شدم عاشق کیست.»

آلبوم تازه شهرام ناظری با عنوان «عاشق کیست» به مناسبت هزاره شیخ ابوسعید ابوالخیر، عارف و شاعر نامدار ایرانی‌تبار قرن چهارم و پنجم آماده و عرضه شده است. این آلبوم با حضور ارکستر سمفونی پراگ، به آهنگسازی و رهبری امیر پورخلجی و با صدای شهرام ناظری ضبط شده و نشر پردیس موسیقی معاصر تهیه‌کننده آن بوده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر