دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

بخش:
اجتماعی - خبر


گزارش های منتشرشده در خبرگزاری های رسمی ایران ازافزایش آمار کشته شدگان و مصدومان حادثه زلزله در استانهای غربی ایران خبر می دهند. سازمان پزشکی قانونی کشور تعداد کشته شدگان در حادثه زلزله ۲۱ آبان را تا لحظه تنظیم این خبر ۴۰۷ تن و تعداد مصدومان را نیز بیش از ۶۷۰۰ تن اعلام کرد. شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد نجات جمعیت هلال احمر، اعلام کرده است که عملیات آواربرداری و جست‌وجو ادامه دارد.

تا کنون شهرستان سرپل‌ذهاب بیشترین کشته‌ها را داشته،‌ خسارت زیادی دیده و برخی خبرگزاری ها از تخریب نیمی از ساختمان های این شهر خبر داده اند. همچنین خبرگزاری دولتی ایرنا، گفته است «مناطق زلزله‌زده با کمبود دارو، سرم، تخت و تجهیزات مواجه هستند.» بنا بر آنچه تاکنون منتشر شده تنها بیمارستان شهرستان سرپل ذهاب بر اثر زلزله تخریب شده و بیماران و کادر پزشکی نیز زیرآوار مانده اند. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس از اسلام‌آباد غرب، خبر داد که بخشی از بیمارستان تازه ساز اسلام‌آباد غرب نیز به دلیل زلزله تخریب شده‌است. این درحالی است که به گفته این نماینده «هنوز خدمات رسانی به روستاها انجام نشده است و مردم با دست‌های خالی جنازه‌ها را از زیر آوار بیرون می کشند».  شبکه خبر وابسته به رادیو و تلویزیون دولتی ایران، نیز از انتقال ۱۲۵ تن از مصدومان این حادثه به بیمارستانهای تهران خبر داد.

شب گذشته زلزله ای به قدرت ۷٫۳ ریشتر بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق و همچنین مناطقی در کشورهای پاکستان، ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لرزاند. کانون زلزله در ابتدا شهر حلبچه اعلام شد اما ساعاتی بعد شهر ازگله از توابع استان کرمانشاه  و مرز ایران و عراق بعنوان کانون زلزله معرفی شد. شدت این زمین لرزه به حدی بود که  در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل و حتی در بخش هایی از تهران و چند شهر دیگر نیز احساس شده است.


نظرات بسته است.

مطالب دیگر